Максимальна компактність з розміром монітора 13-14 ". За вагою вони легкі, а батарея тримає заряд до семи годин в автономному режимі. Правда, такі моделі не оснащені хорощие процесорами і потужними відеокартами.
Середня компактність у ноутбуків з дисплеєм 15-16 ". Вони працюють без підзарядки 5-6 годин. Хороший варіант, якщо вам потрібна серйозна, але не надто важка система.
Більшої ноути з екраном від 17 ". Ноутбуки важкі і без підзарядки довго не протягнуть. Але всі ці недоліки перекриваються одним« плюсом »- вони найпотужніші. У поїздку такі брати - не найкращий варіант. Вони розраховані для роботи вдома.
Крім діагоналі екрану, беріть до уваги розширення монітора.
Мінімальна, яке повинен підтримувати ігровий ноутбук - 1920x1080. З меншим, стрім НЕ барвисті. Придивіться до моделей, які підтримують QHD (2560x1440) і 4к (3840x2160)
Відеокарта для ноутбука
Більшість оснащені відеокартами з чіпами від Nvidia. Ігри цілком «спритні» на чіпі GTX 1060 з 3Gb пам'яті. Такі карти забезпечують дозвіл від 1920x1080 і всілякі ефекти - наприклад, відображення у воді. Для вимогливих геймерів підійдуть карти на чіпах GTX 1070 і 1080.
З яким процесором вибрати ноутбук
ігрових ноутбуків на базі процесорів AMD мало, слід вибирати з продукції Intel. Мінімум - це процесор Core i5 попереднього, 6-го покоління. Такі CPU маркуються як, наприклад, Core i5-6200, - де номер моделі означає покоління процесорів.
Якщо ви хочете купити бюджетну модель ноутбука, то орієнтуйтеся на ці CPU. Кращим варіантом є останнім, 7-е покоління (Kaby Lake).
Кількість ядер і тактова частота теж мають значення при виборі ноутбука для ігор і роботи.
Два ядра - прийнятний варіант, але краще, звичайно, чотириядерні процесори. У них маркування з суфіксами HQ або HK.
Останні, HK, швидше і можуть розганятися. Тактова частота чим вище, тим краще.
Жорсткі диски
Час завантаження гри - це той час, коли ви не граєте. Чим швидше завантажується гра, тим краще. В цьому відношенні SSD однозначно виграють перед HDD накопичувачами. Не варто брати SSD менше 256 Gb. До того ж, рекомендуються залишати чверть обсягу SSD-накопичувача вільними, інакше буде падати продуктивність. Що до HDD, то 1Tb дозволить вам мати під рукою не тільки улюблені письменники і поети, а й фільми з музикою.
Оперативна пам'ять
Мінімальний обсяг оперативної пам'яті для ігрового ноутбука - від 8Gb. Для хорошого рекомендую 16Gb і вище,
звук
Навряд чи оточуючі радіють звуків з віртуального світу, або голосам ваших партнерів по грі. Але якщо ви віддаєте перевагу динаміки навушників, має сенс придивитися до ноутбуків компанії MSI з технологією Nahimic Sound.