Якщо ви думаєте, що всі праски однакові, то ви помиляєтеся. Eplus пояснить, чим відрізняються сучасні моделі, і допоможе вибрати оптимальну.
Визначтеся з дизайном вашого майбутнього праски
Праски бувають паровими і звичайними, тобто без функції пароутворення. Це застарілі моделі, при прасуванні яким на тканину потрібно класти вологу марлю. У продажі таких прасок зараз майже немає.
Парові праски бувають з вбудованим або зовнішнім резервуаром для води. Останні - це так звані парові станції: пар виробляється у великій окремий ємнкості і подається в праску по шлангу.
Парові станції прасують швидко і якісно, але коштують занадто дорого і вимагають багато місця.
Їх часто використовують в ательє і пральнях. У побуті ж достатньо простої парової праски.
Головне - визначитися з підошвою, потужністю і функціями.
Підошви сучасних прасок роблять з:
нержавіючої сталі;
-алюмінію;
-кераміки;
-тефлона;
-титану.
У кожного з цих матеріалів свої плюси і мінуси.
Нержавійка - недорога, надійна, добре ковзає. Але при експлуатації, особливо неправильної, на підошві утворюється Нагар, так що праска потрібно регулярно чистити.
Алюмінієве покриття теж бюджетний варіант. Праска з такою підошвою швидко нагрівається і остигає, але і служить недовго. Метал легко деформується, з часом на ньому утворюються подряпини, якими можна пошкодити речі з делікатних тканин.
Керамічні підошві відмінно ковзає не пріліпає до одягу навіть при порушенні температурного режиму. Але вони дуже кріхкі - краще не упускати.
Тефлонові покриття теж відмінно розгладжують, але їх легко подряпати гудзиками при прасуванні.
Титанова підошва, а точніше, сталеві з титановим напиленням. Хороші всім, крім довгого охолодження і високої ціни.
Також є моделі з подвійним підошвами, коли на основнову надівається насадка для прасування делікатних тканин.
Визначтеся з потужністю
За потужністю праски можна розділити на три групи.
До 1 500 Вт - дорожні праски. Добре справляються з легкими футболками і сукнями, з постільною білизною та рушниками доведеться повозитися. Варіант для подорожей і одинаків.
1 600-2 000 Вт - побутові праски. Таким приладів по плечу практично будь-які речі, навіть злегка пересушені. Варіант для сімей, де гладять кілька разів на тиждень.
Понад 2 000 Вт - професійні праски. Такий потужністю можуть похвалитися дорогі моделі і парові станції. Варіант для ательє і хімчисток, а також сімей, де дуже багато прасування.
Вивчіть функціональність
Сучасні праски мають різні опції. Вивчіть, що дає та чи інша функція, перш ніж доплачувати за неї.
Матеріал і форма підошви, потужність і функціональність - головні критерії при виборі праски. Але є й інші нюанси, які потрібно врахувати.
Вага праски. Оптимальним вважається 1,5 кг. Легку праску доведеться притискати до прасувальної дошки при розгладженні сильних складок.
Довжина шнура. Гладити зручно, якщо довжина проводу становить 1,5-2 метра. Бажано, щоб він кріпився на шарнірі і обертався на 360 градусів.
Рукоятка повинна лягати в руку як влита. Хороше рішення - прогумована ручка.
Резервуар повинен бути прозорим або напівпрозорим, щоб було зручно стежити за рівнем води.