Який вибрати монітор?

Який вибрати монітор?


Який вибрати монітор?

Монітор - один із самих основних елементів ПК: саме від нього залежить, чи будуть боліти очі, чи зможете ви коректно обробити картинку, і навіть зможете ви вчасно помітити ворога в комп'ютерній грі.

І за більше ніж 15 років існування рідкокристалічних моніторів кількість різновидів матриць перевищило десяток, а розкид цін від декількох тисяч до сотень тисяч гривень - і в цій статті ми розберемося, які типи матриць існують, і які будуть кращими для Вас.TFT TN Монітори

Старий тип матриці, все ще займає значну частку ринку.

Саме TN в продажу вже давно немає - в основному продаються поліпшені модифікації,

TN + film: поліпшення дозволило довести горизонтальні кути огляду до 130-150 градусів, але ось з вертикальними все погано: навіть при відхиленні на десяток градусів кольору починають змінюватися, аж до інвертування.До того ж в більшості своїй такі монітори не охоплюють і 70% sRGB, а значить для корекції вони не підійдуть.

Ще один мінус - досить низька максимальна яскравість, зазвичай вона не перевищує 150 кд / м ^ 2: цього вистачить хіба що для роботи в приміщенні.

Здавалося б - все, TFT TN безнадійно застаріли і їх пора списувати. Однак не все так просто - ці матриці мають найменший час відгуку, і тому міцно влаштувалися в дорогому ігровому сегменті.

Час затримки найкращих TN не перевищує 1 мс, що в теорії дозволяє вивести аж 1000 окремих кадрів в секунду (на ділі менше, але суті це не міняє) - відмінне рішення для кіберспортсмена.

Ну і до того ж в таких матрицях за вуха притягли яскравість до 250-300 кд / м ^ 2, а колірний обхват худо-бідно відповідає 80-90% sRGB: для корекції не підійде все одно (кути огляду невеликі), а ось для ігр це ідеальне рішення.

TFT IPS

Цей тип матриць почав свій шлях на призначений для користувача ринок з телефонів, де низькі кути огляду у TN-матриць досить сильно заважали нормальному використанню.


В останні кілька років ціна на IPS монітори значно знизилася, і їх тепер можна купити навіть в бюджетний комп'ютер. У цих матриць є два основних плюса: кути огляду досягають майже 180 градусів як по горизонталі, так і по вертикалі, і вони зазвичай мають хороший колірний обхват прямо з коробки - навіть в моніторах дешевше 10 тисяч рублів нерідко є профіль з охопленням в 100% sRGB .

Але, на жаль, мінусів теж вистачає: це невисока контрастність, зазвичай не вище 1000: 1, через що чорний виглядає не як чорний, а як темно-сірий, і так званий glow-ефект: при погляді з певного кута матриця здається рожевою (або фіолетовою).


Так само раніше була проблема з невисоким часом відгуку - до 40-50 мс (що дозволяло чесно вивести на екран всього 20-25 кадрів, інші змащувалися). Однак зараз такої проблеми немає, і навіть дешеві IPS-матриці мають час відгуку не вище 4-6 мс, що дозволяє спокійно вивести 100-150 кадрів - цього більш ніж вистачає для будь-якого використання, навіть ігрового (без фанатизму з 120 fps, звичайно ж ).

Підвиди IPS моніторів


TFT S-IPS (Super IPS) - найперше поліпшення IPS: збільшені кути огляду і швидкість реакції пікселя. У продажу вже давно немає.

TFT H-IPS (Horizontal IPS) - майже не зустрічається у продажу.

Цей тип IPS з'явився в 2007 році і в порівнянні з S-IPS трохи збільшилася контрастність, поверхня екрана виглядає більш однорідною.

TFT UH-IPS (Ultra Horizontal IPS) - поліпшена версія H-IPS. Завдяки зменшенню розміру смуги, що розділяє субпіксель, на 18% було збільшено пропускання світла. На сьогоднішній момент цей тип IPS-матриць так само застарів.

TFT E-IPS (Enhanced IPS) - ще один застарілий тип IPS. Має іншу структуру пікселя і пропускає більше світла, що дозволяє знизити яскравість підсвічування, що призводить до зменшення ціни монітора і зниження енергоспоживання. Має досить низький час відгуку (менше 5 мс).

TFT P-IPS (Professional IPS) - досить рідкісні і дуже дорогі матриці, створені для професійної обробки фото: вони забезпечує чудову передачу кольору (глибина кольору 30 біт і 1.07 мільярда квітів).


TFT AH-IPS (Advanced High Performance IPS) - новітній тип IPS: поліпшена передача кольору, збільшено дозвіл і PPI, підвищена яскравість і знижений енергоспоживання, час відгуку не перевищує 5-6 мс. Саме цей тип IPS зараз активно продається.

TFT * VAЦе типи матриць, які можна назвати середнячками - вони ніж те краще, а ніж те гірше і IPS, і TN.

Плюс в порівнянні з IPS - відмінна контрастність, плюс в порівнянні з TN - хороші кути огляду.

З мінусів - великий час відгуку, яке до того ж швидко росте при зменшенні різниці між кінцевим і початковим станами пікселя, так що ці монітори не дуже добре підходять для динамічних ігор.

Основні типи матриць:

TFT MVA (Multidomain Vertical Aligment) - широкі кути огляду, відмінна передача кольору, ідеальний чорний колір, висока контрастність зображення, проте великий час реакції пікселя. За ціною вони знаходяться між бюджетними TN і IPS, і пропонують такі ж середні можливості. Так що якщо вам не важливі гри - можна заощадити 1-2к і взяти MVA замість IPS.


TFT PVA (Patterned Vertical Alignment) одна з різновидів технології TFT MVA, була розроблена компанією Samsung. З плюсів в порівнянні з MVA - знижена яскравість чорного кольору.

TFT S-PVA (Super PVA) - поліпшена технологія PVA: були збільшені кути огляду матриці.

2018-10-31 11:59:41
0
1132

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті