Що таке док станція і для чого вона потрібна?

Що таке док станція і для чого вона потрібна?

Док-станція - стаціонарний прилад з роз'ємами для електронних пристроїв, що служить для швидкого підключення до кабелів електроживлення, передачі даних, голосу або мультимедійного трафіку.

Можна зустріти різні назви: «DockStation», «док-станція», «Port replicator», «Expansion Port», «порт-реплікатор», «стикувальна станція» - всі вони по призначенню означають одне і теж: розширення функціональних можливостей комп'ютера.


У портативних комп'ютерах або ноутбуках, на відміну від настільних, завжди недолік портів і роз'ємів і входів,

Якщо в пк завжди просто додати необхідний контролер або додаткову планку, то власникам ноутбуків доводилося задовольнятися тим набором портів і входів, який виробник розмістити на бічних панелях.

Виробники придумали док-станції - невеликі пристрої підключаються до ноутбуків і забезпечують їх повним набором всіх портів і роз'ємів, які тільки можуть знадобитися власнику ПК: кількома додатковими USB, роз'ємами PS / 2, відеовиходами VGA, S-Video і DVI, аналоговими і цифровими аудіопортами , слотами PCMCIA або ExpressCard і навіть портами LPT і COM.


Крім портів і роз'ємів в док-станцію може бути вбудований блок живлення.

Також можуть бути передбачені й відсіки для додаткової акумуляторної батареї, жорсткого диска або оптичного приводу.

Порт-реплікатор відрізняється від повноцінної док-станції компактністю: він лише розширює набір портів і в ньому немає місця для установки додаткових акумуляторів або накопичувачів.

У кожного виробника є власний варіант роз'єму для підключення док-станції або порт-реплікатора, тому якщо вам потрібно такий пристрій, найкраще звернути увагу на модель під тією ж маркою, що і ваш ноутбук.

Втім, випускаються також універсальні док-станції і порт-станції.

Зазвичай такі моделі підключаються до ноутбуків через інтерфейс USB.


2019-04-16 14:33:40
0
20585

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті